Viroon, Ruotsiin ja Saksaan: Viking Line, Tallink Silja, Eckerö Line, Nordic Jet Line, Linda Line, Narva Line, Superfast, Finnlines

         

Puh 0500 199001
Fax 02 23 21 203


                                             


Sivulinkit
    Etusivu
   
Yksittäiset ja ryhmät
    Erikoismatkat
    Hotellimatkat
    Hotellit
    Kylpylämatkat
    Matkaehdotuksia
    Oopperamatkat
    Opaspalvelut
    Pikkujoulumatkat
    Ravintolat
    Reittimatkat
    Risteilyt
    Tapahtumaliput
    TARJOUKSET
    Tilausajot
    Viisumit
 
Yritykset ja yhteisöt
    Kokousmatkat
    Muut palvelut
 
Yleistiedot
    Hyvä tietää
    Kuvia
    Linkkejä
    Palaute ja kyselyt
    Suositut kohteet
    Tilaukset
    Tarjouspyynnöt
    Yhteystiedot
    Yrityksestä


         

 

PIRITA TOP SPA HOTEL ***

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

VARAAMINEN:

- Voitte soittaa meille 0500-199001 (+358 500 199001)

- Tai lähettää meille sähköpostia
- Tai täyttää tilauslomakkeen kotisivullamme (klikkaa tästä).
 
LISÄTIEDOT:

* Hintaan sisältyy aamiainen sekä uima-altaan ja saunan (ei yksityissaunat) käyttöoikeus.
* Hinnat euroa per yö per huone eli 2hh=2hlö.

* Yksi lisävuode per huone.
* Matkaehdot löydätte täältä.

 
* Prices are in euros per 1 night.
* Prices includes breakfast
and right to use swimming pool and saunas (not private saunas). * Prices are per room (for example double/twin= 2 persons).
* One (1) extra bed per room.
* Terms of reservation you can find in here.
 

 
HOTEL PIRITA TOP SPA ***
Regati pst. 1, 11911 Tallinn, Eesti
Vuoden 2003 helmikuussa avattu, nykyaikainen SPA-hotelli, jonka sijaitsee meren rannalla, noin 10 minuutin ajomatkan päässä Tallinnan vanhasta kaupungista. Rakennus on rakennettu vuonna 1980 (Tallinnan olympiapurjehduskeskus), korjattu vuonna 2002. Lentokenttä 7km, satama 7km, vanhakaupunki 5,5 km.
 
Hotellissa on 5 kerrosta (majoituskerroksia 3) ja 201 huonetta, josta 130 marine-luokka huonetta merinäköalalla. Standard-luokkassa: 72 yhden tai kahden hengen huonetta, marine-luokkassa: 37 yhden– ja 45 kahden hengen huonetta sekä lisäksi 32 perhehuonetta, 8 Double Deluxe huonetta, 7 sviittiä. Kaikissa standard luokan huoneissa huoneissa suihku, wc, kaapelitelevisio, tv, puhelin, modeemiyhteys mahdollisuus, parkettilattia (useimmissa huoneissa) sekä parveke (näkymä hiljaiselle puistomaiselle kadulle); marine luokassa parvekkeelta merinäköala. Perhehuoneet ovat isompia kuin standard luokan huoneet ja niissä on lisäksi sohva tai lisävuode. Double deluxe huoneissa lisäksi sauna tai poreallas. Sviitit ovat isompia kuin deluxe huoneet ja sviiteissä merinäköala, sauna tai kylpyallas.

Ravintola, aulabaari, Spa terveysmaailma (mm. erilaisia hierontoja, vesihoitoja ja vesivoimistelu, parafiinihoito, savihoito, inhalaatio, sähköhoito, musiikkiterapia, laserhoito, aromimutahoito, lääkärin konsultaatio, hoitajan vastaanotto, verensokerin- ja kolesterolinmittaus, rasituskoe), kauneusmaailma (parturikampaamo, käsienhoito, jalkojenhoito, solarium, vartalohoito, kosmetologi),  3 seminaaritilaa merinäköalalla (max 20 hlö), konferenssitilat (max 200 hlö), maksullinen pesulapalvelu (huoneissa pesulapussi, täytä lomake ja vie pussi vastaanottoon). Urheilukeskuksessa on mm. kahvila, uima-allas 25 m, 2 saunaa, 2 höyrysauna, infrapunasauna, kuntosali ja liikuntasali. Hotellin aulassa 1. kerroksessa matkamuistomyymälä, optikko, kasino, apteekki; Hansapankin toimisto vastapäätä hotellia. Hyvät liikunta- ja lenkkeilymahdollisuudet hotellilta alkavalla rantatiellä ja kauniilla metsäpoluilla Pirita-joen laaksossa. Läheisellä purjehduskeskuksen alueella mm. tenniskenttä. Hotellin edessä ilmainen, vartioimaton pysäköintitila;  kesäaikana myös erillinen vartioitu, maksullinen, pysäköintitila.
 


 


© ABC matkatoimisto